head.log

dla wszystkich, lecz nie dla każdego | Krzysztof Kudłacik

cytat tygodnia: Jacek Żalek (PO)

Czytam sobie tekst o planach zakazu handlu w niedziele. I widzę tam uzasadnienie takiego zakazu podane przez białostockiego posła Platformy Obywatelskiej – Jacka Żalka:

Projekt popiera także m.in. Jacek Żalek z Platformy Obywatelskiej. – Niedziela byłaby jedynym dniem w tygodniu, kiedy drobni polscy przedsiębiorcy nie musieliby konkurować z wielkimi sieciami handlowymi, które wypierają ich z rynku – argumentuje poseł PO.

Źródło jak wyżej.

Nie rozumiem pana posła. Przecież to, co napisał to jakiś absurd! Owszem, drobni przedsiębiorcy nie będą musieli konkurować z sieciami handlowymi przez siedem dni, ale tylko sześć. Co to zmienia? Dokładnie nic. No chyba, że pan poseł myśli, iż drobny przedsiębiorca jednak w niedziele będzie mógł handlować – żeby choć odrobinę odrobić dystans do sieci handlowych? Gratuluję panu Żalkowi logiki!

jacek-zalek
fot. http://www.jacekzalek.pl

emocje maturalne arrow-right
Next post

arrow-left Toffi - nowy kotek w domu
Previous post

 • jarek

  4 czerwca 2013 at 22:09 | Odpowiedz

  Po co zakazy… w sensie Dekalog jest, każdy kto mówi, że żyje wg Dekalogu wie jak powinien postępować…

  Nie łudźmy się, gdyby osoby żyjące wg Dekalogu w niedzielę pozostały z dala od tych miejsc, to nikt by ich nie otwierał… a przed wojną dzięki wielokulturowości było łatwiej, bo w zgodzie ze swoim sumieniem, Katolicy mieli zamknięte w niedzielę, a starsi bracia Żydzi w szabat.

  A czy taki zakaz wiele zmieni w nastawieniu do konsumpcji… chyba niekoniecznie, zawsze może ona pójść w inne formy uzależnienia.

 • Krzysztof Kudłacik

  5 czerwca 2013 at 8:42 | Odpowiedz

  mnie w tej sprawie do białej gorączki doprowadza fakt, że w gruncie rzeczy chodzi o ideologię. przecież wielu posłów obecnej kadencji wcześniej głosowało za prawem do handlu w niedziele. wtedy nie mieli oporów – wierzyli w handel dźwignią gospodarki (czy jakoś podobnie). a teraz nagle zmienili front. po co? teraz, w dobie kryzysu? gdy mamy tak wysokie bezrobocie?
  Owszem, jeszcze bym to zrozumiał, gdybyśmy mieli tuż przed sobą wybory i Platforma trzęsła by gaciami przed Kościołem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *