head.log

dla wszystkich, lecz nie dla każdego | Krzysztof Kudłacik

uwalnianie zawodów: kto się cieszy?

Z zasady jestem zwolennikiem uwalniania zawodów – minister sprawiedliwości Gowin zapowiada całą serię działań otwierających dotąd zamknięte zawody. Nie zmienia to faktu, iż jakoś nie przypuszczam, aby [expand title=”obecny skład sejmu zechciał naprawdę”]”W ocenie nowego ministra, dostępność do zawodów prawniczych jest obecnie znaczne szersza niż jeszcze kilka lat temu i nie widzi on tutaj konieczności deregulacji”[/expand] skutecznie uwolnić na przykład zawody prawnicze. Ale to temat na inną okazję.

Oto czytam zajawkę o uwalnianiu zawodów w dzienniku Gazeta Prawna:

Stało się zadość zapowiedziom z exposé Donalda Tuska – już w 03.03.2012 r. rząd zaprezentuje projekt ustawy otwierającej dostęp do wielu zawodów. Kto jeszcze oprócz taksówkarzy i przewodników będzie miał powody do radości?

Podkreślenie moje. A tutaj widzimy, jak bardzo cieszą się wspomniani taksówkarze:

Najprawdopodobniej będziemy blokować ruch poprzez bardzo wolną jazdę – zapowiadają taksówkarze. Protest planują na pierwszy dzień Euro 2012. To ich reakcja na zapowiedzi ministra Jarosława Gowina o ułatwieniu dostępu do tego zawodu poprzez likwidację egzaminów z topografii miasta.

Za Wyborczą: http://u.42.pl/2I45

Poniżej reakcja kolegi na obydwa doniesienia – kolega pracuje w centrum miasta Krakowa:

banda idiotów, złodzieji; mafaia taksówkowa; mam tu pod firmą na dominikanskiej postój; widzialem kilkukrotnie jak chuje grozili pobiciem jakims nowym kierowcom taxi którzy zaparkowali na „ich” postoju; mnie jako klienta absolutnie wali czy kierowca jedzie „na widze” czy na gps; jesli cena jest 2-3 krotnie mniejsza; a tempo dowozu identyczne; to wolny rynek; ja jebie; jezdze tylko z icarem; 50 zł z kazimierza do mojego domu vs. 15 zł

Jak widać kolega się uniósł emocjonalnie, ale w zupełności solidaryzuję z nim.

ps. 29.06.2012r.

Jednak chyba minister Gowin przegrał z mafią taksówkową:

Dziś odbywa się konferencja uzgodnieniowa ustawy deregulacyjnej. W części dotyczącej taksówkarzy minister Jarosław Gowin zrezygnował z zastąpienia licencji wpisem do rejestru w gminie. Decyzję o szkoleniach i egzaminach dla taksówkarzy scedowano na samorządy.

Za dziennik.pl http://u.42.pl/2IIL

Kazia Szczuka: cytat tygodnia o euro 2012 arrow-right
Next post

arrow-left zdjęcie tygodnia: Pierre Crocquet
Previous post

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *