Sąd: krzyż w Sejmie nie narusza swobody sumienia

Chodzi o pozew posłów Ruchu Palikota, którzy chcieli usunięcia krzyża z Sejmu. Orzeczenie oddalające wydała sędzia Alicja Fronczyk. Mnie spodobał się następujący fragment uzasadnienia:

Sędzia podkreśliła też dysonans między hasłami tolerancji, głoszonymi przez RP np. w kwestii związków partnerskich, a jej brakiem dla obecności krzyża w Sejmie.

3 replys to Sąd: krzyż w Sejmie nie narusza swobody sumienia

  1. To chyba jeden z nielicznych logicznie myślących sędziów. Oby w krótkim czasie nie stała się rozgrzana …
    A co do RP, to bez wątpienia jest to ich pierwsza i zarazem ostatnia kadencja w tym sejmie.

  2. Szoł topiki, jak by się chciało rzec są różne. Jedni chwytają się historycznych rocznic i wydarzeń, inni możliwie najbardziej radykalnych nowalijek. Społeczeństwo wyczyszczone w ostatnich latach – niestety skutecznie – z wszelkich autorytetów, jest wspaniale podatne na takie samo-wyzwalacze.

    Pytanie podstawowe – w moim odczuciu – sprawdzalne tylko empirycznie, ile lat na takim paliwie można pojechać. Modne uderzanie w symbole religijne, jest teraz dość popularne, ale jak już się ukaże prawdziwa garstka tych co wiedzą dlaczego i jak jest u nich z wiarą, to wtedy taka grupka okaże się bardzo „niebezpieczna” bo będzie zarażać wyrazistością i czystością własnego życia i spojrzenia. Tak jest od wieków.

    Pytanie tylko kiedy… ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *