head.log

dla wszystkich, lecz nie dla każdego | Krzysztof Kudłacik

Sąd: krzyż w Sejmie nie narusza swobody sumienia

Chodzi o pozew posłów Ruchu Palikota, którzy chcieli usunięcia krzyża z Sejmu. Orzeczenie oddalające wydała sędzia Alicja Fronczyk. Mnie spodobał się następujący fragment uzasadnienia:

Sędzia podkreśliła też dysonans między hasłami tolerancji, głoszonymi przez RP np. w kwestii związków partnerskich, a jej brakiem dla obecności krzyża w Sejmie.

Jaguar naszych szos arrow-right
Next post

arrow-left album rodzinny Alan Laboile. Doskonałość.
Previous post

 • zorro

  15 stycznia 2013 at 15:52 | Odpowiedz

  To chyba jeden z nielicznych logicznie myślących sędziów. Oby w krótkim czasie nie stała się rozgrzana …
  A co do RP, to bez wątpienia jest to ich pierwsza i zarazem ostatnia kadencja w tym sejmie.

 • Krzysztof Kudłacik

  16 stycznia 2013 at 9:49 | Odpowiedz

  och – poczekajmy z ocenami szans Ruchu Palikota. do nowych wyborów jeszcze dużo czasu. ja im daję większe szanse, niż postkomunistycznym Millerom.

 • jarek

  21 stycznia 2013 at 22:34 | Odpowiedz

  Szoł topiki, jak by się chciało rzec są różne. Jedni chwytają się historycznych rocznic i wydarzeń, inni możliwie najbardziej radykalnych nowalijek. Społeczeństwo wyczyszczone w ostatnich latach – niestety skutecznie – z wszelkich autorytetów, jest wspaniale podatne na takie samo-wyzwalacze.

  Pytanie podstawowe – w moim odczuciu – sprawdzalne tylko empirycznie, ile lat na takim paliwie można pojechać. Modne uderzanie w symbole religijne, jest teraz dość popularne, ale jak już się ukaże prawdziwa garstka tych co wiedzą dlaczego i jak jest u nich z wiarą, to wtedy taka grupka okaże się bardzo „niebezpieczna” bo będzie zarażać wyrazistością i czystością własnego życia i spojrzenia. Tak jest od wieków.

  Pytanie tylko kiedy… ;-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *