head.log

dla wszystkich, lecz nie dla każdego | Krzysztof Kudłacik

Marek Migalski to szczery chłopak. Cytat tygodnia

Marek Migalski, europoseł PJN

Ostatnio trwa spore zamieszanie odnośnie umowy ACTA, którą bezmyślnie chce przyjąć rząd Tuska. Między innymi pojawia się wątek z listą polskich eurodeputowanych, którzy głosowali za lub przeciw ACTA w Parlamencie Europejskim. Okazało się, iż przeciw ACTA byli wyłącznie lewicowy eurodeputowani SLD i UP (Lidia Joanna Geringer de Oedenberg, Bogusław Liberadzki, Wojciech Michał Olejniczak, Joanna Senyszyn, Marek Siwiec, Janusz Władysław Zemke, Adam Gierek), natomiast za ACTA byli:

PO – Małgorzata Handzlik, Jolanta Emilia Hibner, Danuta Maria Huebner, Danuta Jazłowiecka, Sidonia Elżbieta Jędrzejewska, Filip Kaczmarek, Jan Kozłowski, Krzysztof Lisek, Bogdan Kazimierz Marcinkiewicz, Jan Olbrycht, Jacek Saryusz-Wolski, Joanna Katarzyna Skrzydlewska, Bogusław Sonik, Jarosław Leszek Wałęsa, Paweł Zalewski, Artur Zasada, Tadeusz Zwiefka.

PiS – Tadeusz Cymański, Marek Józef Gróbarczyk, Michał Tomasz Kamiński, Ryszard Antoni Legutko, Marek Henryk Migalski, Jacek Olgierd Kurski, Mirosław Piotrowski, Tomasz Piotr Poręba, Konrad Szymański, Zbigniew Ziobro.

PSL – Andrzej Grzyb, Jarosław Kalinowski, Czesław Adam Siekierski.

Za TVN24: http://u.42.pl/2HM6

I tutaj wpada na scenę poseł PJN Marek Migalski http://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Migalski, który na swoim blogu z rozbrajającą szczerością wyznał:

Dzisiaj rano dowiedziałem się, że głosowałem za ACTA. Serio. I nie mam zamiaru się tego wypierać. Czy wiedziałem, za czym głosuję? Nie. Czy zawsze wiem, za czym głosuję? Rzadko. Czy inni posłowie i europosłowie wiedzą więcej? Nie.

Za migal.salon24.pl

To jest właśnie dla mnie cytat tygodnia.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że Migalski mówił o sobie, ale podał prawdę dotyczącą wszystkich innych posłów, senatorów, europosłów. 

Różnica jest taka, iż poseł PJNu wykazał się jawną bezczelnością. Wykazał się także głupotą. Wyszedł przed szereg, a powinien siedzieć cicho lub zwyczajnie skłamać w temacie pisząc, jakie to Wielkie Sprawy dźwiga on i inni wybrańcy narodu na swoich barkach. Potoczny odbiorca kocha być okłamywany i żyć w hipokryzji. Nie wierzę, że wyżej przytoczone niesławne słowa europosła będą miały jakikolwiek wpływ na wyborców – czy to wyborców PJN, czy dowolnej innej partii. Ale na pewno będą one przytaczane przez wszystkich politycznych oponentów Migalskiego: będzie wytykany palcami – patrzcie na posła darmozjada! my pracujemy ja czarne woły, a ten jawnie przyznaje się do nieróbstwa!

Tak to właśnie będzie. Drogi wyborco – zapamiętaj, iż Migalski wprost opisał to, co dotyczy całej klasy politycznej we współczesnej III Rzeczpospolitej. Bezpośrednio potwierdza to prof.Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego mówiąc w wywiadzie radiowym:

Polską rządzą partacze – mówiła w TOK FM (…) Prof. Łętowska przekonywała, że przy tworzeniu prawa potrzebny jest społeczny konsensus i rzetelność, której nie potrafią zapewnić politycy w chwili obecnej. Profesor porównała tworzone prawo do garnituru, który „zostaje oddany do partacza”, przez co trzeba go naprawiać. – To jest niepoważne traktowanie roboty (…). A potem ustawy się wysyła do Trybunału Konstytucyjnego, żeby je poprawił. Trzeba robić prawo w sposób rzetelny i fachowy, a nie oszukiwać w dyskusjach fałszywymi argumentami – mówiła. – Polską rządzą partacze – dodała.

Za Onet.pl: http://u.42.pl/2HM7   podkreślenie moje.

obyczaje polityczne Francji arrow-right
Next post

arrow-left konferencja radnego Małeckiego: oniemiałem
Previous post

 • wik

  26 stycznia 2012 at 12:21 | Odpowiedz

  Debil, oszust, może nawet złodziej – wszak bierze pieniądze za pracę, której nie wykonuje.
  I do tego – na życzenie p. posła, cytat z jego wypocin: „leń i nieuk”. Żenujące.
  Z pewnością odda państwu nienależnie pobrane wynagrodzenie za pracę, której nie wykonał. W iluśtam %, może nawet 90.
  Czasami w jego wypowiedziach padało słowo „honor” – no to czas się choć trochę honorowo zachować.

 • empiryk

  26 stycznia 2012 at 15:04 | Odpowiedz

  Ech Wiki – ty to jesteś niereformowalny idealista! :)

 • zorro

  26 stycznia 2012 at 15:25 | Odpowiedz

  Nic z tego nie rozumiem. W naszym parlamencie jest dokładnie odwrotnie : za ACTA są ludzie PO, a przeciw – PiS.

 • empiryk

  26 stycznia 2012 at 15:58 | Odpowiedz

  to proste: PiS na poziomie europosłów był „za”, ale teraz – jak wybuchł spontanicznie ruch sprzeciwu – już na poziomie kraju, są „przeciw”. Chcą zwyczajnie zbić na tym kapitał polityczny i zyskać.

 • jarek

  26 stycznia 2012 at 21:13 | Odpowiedz

  Hm, szczerze nie rusza mnie zadyma medialna wokół ACTA, choć w wersji polskiej to bardziej AKTA jak walka na teczki z IPN.

  Natomiast wsłuchując się w opowieści znajomych trudno wśród nich szukać kogoś kto legalnie kupił film na płycie dvd, muzykę na płycie cd, czy też książkę w wersji papierowej … bo wszystko można ściągnąć. I tak czasem przy odwiedzinach ktoś z politowaniem mówi, po co ci te płyty, nie szkoda kasy… I gdy wybucha sprawa umowy międzynarodowej – mniej czy bardziej sensownej, jakoś te osoby, które nie kupują najgłośniej krzyczą.

  A z drugiej strony mam przyjaciół muzyków, którzy nie są w stanie walczyć z nielegalnym nagrywaniem na mikrosprzęcie koncertów muzyki dawnej, powielaniem płyt itp itd. Bo jest przyzwolenie społeczne na życie kradzionym…

  I tak sobie myślę Krzychu, na marginesie całego ACTA, że krzyk mediów w Polsce jest nieszczery, media wiedziały wcześniej o sprawie, ale dopiero gdy zauważyły, że z tego może być niezły kocioł, sprawę podjęły i w jakimś sensie atmosferę podgrzały – bo będzie sensacja, zadyma i zwiększone czytelnictwo.

  PS
  Rozsądny człowiek nie uwierzy, że internet można ocenzurować, to tak jakby ktoś chciał przeczesać ocean siatką na motyle… więc czym się ludzie tak podniecają – to nie wiem.

 • empiryk

  27 stycznia 2012 at 10:19 | Odpowiedz

  celowo nie chcę tu i teraz podejmować wątku ACTA. być może zrobię osobną notkę, o ile dojdę do przekonania, iż warto. a ponadto – co dzień wychodzą w tej sprawie jakieś nowe fakty i opinie – a te ostatnie stają się coraz bardziej rzeczowe. dlatego nie chcę na gorąco wcinać się z moimi opiniami

 • wik

  30 stycznia 2012 at 12:13 | Odpowiedz

  Jestem bardzo reformowalny. Sporo się zmieniło od czasu idealizmu. Młody już nie jestem :-) Co nie zmienia faktu, że złodziej jest złodziejem :-(

 • ACTA w mojej głowie - Moonopol.pl

  15 lutego 2012 at 0:06 | Odpowiedz

  […] Można spokojnie powiedzieć, że panuje samowolka i przepychanie dekretów, których (jak pokazał poseł Migalski) nikt nie rozumie. Co ciekawe ten cały estabiliszment europejski jest na tym samym poziomie […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *