Kodak Tri-X wersja 400 TX

Znalazłem naświetloną rolkę tego materiału i nie pamiętałem, co jest na tych zdjęciach? Więc oddałem do labu Sauera (ul.Łobzowska, Kraków), gdzie zwykle wywołują moje czarno-białe materiały. Nie pamiętałem, co było robione na tej kliszy, więc poprosiłem o skany w małych rozmiarach.

No i efekt mnie powalił. Oto próbki:

przedszkole, Roczyny, 2008r.
przedszkole, Roczyny, 2008r.
przedszkole, Roczyny, 2008r.
przedszkole, Roczyny, 2008r.
przedszkole, Roczyny, 2008r.

Negatyw mnie zachwycił – ziarnistość i tonalność wręcz wspaniałe. A zdjęcia wykonywane w trudnych warunkach – światła mało i mieszane (zastane i świetlówki w pomieszczeniu). Obiektyw standardowy Minolta 50/1.7.

Kodak Tri-X, TX 400

5 replys to Kodak Tri-X wersja 400 TX

  1. Na mnie zrobił on takie dobre wrażenie także dlatego, że co innego oglądać próbki z flickr.com, a co innego mieć takie a takie efekty uzyskane samodzielnie. No i tu zwyczajnie ucieszyłem się jak małe dziecko :)

  2. film wspaniały ale nie tu…
    kiepska tonalność, zablokowane światła i nieregularne ziarno. bardzo źle te zdjęcia wyglądają. w skrócie, zepsuta rolka trixa, ale nie ma co oczekiwać, że po filmie oddanym do labu wyjdzie coś lepszego.

  3. piękne znalezisko – fajne kadry i na pewno pod powiększalnikiem można by więcej z nich wyciągnąć :) Również używam tylko i wyłącznie trixa (wywołuję w D-76 1+1 i jest git )….. Pozdrawiam z Roczyn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *